Alternatywy dla bazy pod cienie: odkryj nowe możliwości makijażu

Alternatywy dla bazy pod cienie: odkryj nowe możliwości makijażu

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co można użyć zamiast bazy pod cienie? Oto kilka alternatywnych rozwiązań, które pomogą Ci utrzymać makijaż oczu na miejscu przez cały dzień, a przy tym zaoszczędzić na kosmetykach.

I. Krem BB lub CC

Kremy BB i CC, znane również jako "blemish balm" i "color correcting", są doskonałym wyborem dla osób poszukujących alternatywy dla bazy pod cienie. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym, kryjącym i wyrównującym koloryt skóry, sprawiają, że cienie utrzymują się dłużej na powiece. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wystarczy niewielką ilość kremu nałożyć na powiekę i delikatnie wklepać.

II. Korektor

Korektor to kolejny sposób na zastąpienie bazy pod cienie. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób z problemami skórnymi, takimi jak przebarwienia czy naczynka. Korektor nie tylko maskuje niedoskonałości, ale także sprawia, że cienie lepiej przylegają do powieki. Warto jednak pamiętać, żeby wybrać korektor o lekkiej konsystencji, aby nie obciążać powieki.

III. Podkład

Podkład to kolejny kosmetyk, który może z powodzeniem zastąpić bazę pod cienie. Działa on podobnie jak korektor, jednak jest bardziej uniwersalny i dostępny w większej gamie kolorystycznej. Aby użyć podkładu jako bazy pod cienie, wystarczy niewielką ilość produktu nałożyć na powiekę i delikatnie wklepać.

IV. Balsam do ust bądź pomadka

Balsam do ust to nieoczywiste, ale skuteczne rozwiązanie dla osób poszukujących alternatywy dla bazy pod cienie. Nawilżająca formuła balsamu sprawia, że cienie przylegają lepiej do powieki, a jednocześnie nie wysuszają skóry. Warto jednak pamiętać, żeby wybrać balsam o lekkiej konsystencji i bezbarwny, aby nie wpłynął na kolorystykę makijażu.

Pomadka w kremowej formule może być również użyta jako baza pod cienie. Wybierz pomadkę o odpowiednim odcieniu, nałóż ją na powieki i delikatnie wklep palcem, aby rozprowadzić. Następnie nałóż cienie w proszku, które łatwo przyczepią się do kremowej powierzchni.

V. Żel aloesowy

Żel aloesowy to kolejne naturalne rozwiązanie dla osób poszukujących alternatywy dla bazy pod cienie. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym i łagodzącym, żel aloesowy sprawia, że cienie utrzymują się dłużej na powiece. Aby użyć żelu aloesowego jako bazy pod cienie, wystarczy niewielką ilość produktu nałożyć na powiekę i delikatnie wklepać.

VI. Olejek kokosowy

Olejek kokosowy to nie tylko doskonały produkt do pielęgnacji skóry i włosów, ale także świetny substytut bazy pod cienie. Jego lekka konsystencja sprawia, że cienie przylegają do powieki, a jednocześnie nie obciążają jej. Aby użyć olejku kokosowego jako bazy pod cienie, wystarczy niewielką ilość produktu nałożyć na powiekę i delikatnie wklepać.

VII. Kremowy Cień do Powiek

Zamiast tradycyjnej bazy pod cienie, możesz użyć kremowego cienia do powiek o podobnym odcieniu do planowanego makijażu. Kremowa formuła będzie działać jak baza, zapewniając dobrą przyczepność dla cieni w proszku oraz intensyfikując ich pigmentację.

VIII. Primer do Twarzy

Jeśli nie masz pod ręką specjalnej bazy pod cienie, możesz zastąpić ją primerem do twarzy. Wiele primerów posiada właściwości wygładzające i wyrównujące skórę, co sprawia, że są świetną bazą pod cienie. Po nałożeniu primeru, delikatnie utrwal go transparentnym pudrem przed nałożeniem cieni.

IX. Kremowa Kredka do Oczu

Kremowa kredka do oczu o jasnym odcieniu może być również świetną bazą pod cienie. Nałóż kredkę na całą powiekę, a następnie rozetrzyj ją palcem lub pędzlem, aby uzyskać jednolitą powierzchnię. Cienie w proszku doskonale przyczepią się do kremowej bazy, pozostając trwałe przez cały dzień.

Eksperymentując z różnymi alternatywami dla bazy pod cienie, warto pamiętać o indywidualnych potrzebach skóry oraz o tym, że każdy kosmetyk może działać inaczej na różnych osobach. Dlatego warto przetestować kilka opcji i wybrać tę, która najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej skóry.